Jak odświeżyć wygląd biura w naszym mieszkaniu?

Ci z nas, którzy posiadają większe mieszkanie, z pewnością posiadają w nim pokój biurowy lub biblioteczkę. Bez względu na to, jak dużą przestrzenią dysponujemy, możemy sprawić, że pomieszczenie to będzie urządzone przytulnie i z pomysłem. Czasami wystarczy wprowadzić drobne zmiany, aby wnętrze zyskało zupełnie nowy wymiar.

Rozplanuj przestrzeń

Wszystko zależy od właściwej organizacji miejsca. Rozplanujmy sobie wcześniej, gdzie powinno znaleźć się biurko – ważne, aby stało blisko okna, ale i nie zagracało zbytnio przestrzeni. Następnie pomyślmy, gdzie najlepiej ustawić regały – do tego może posłużyć nam najdłuższa ściana, lub przestrzeń wokół okien. Na końcu wyznaczmy miejsce na kącik relaksacyjny.

Urządź kącik do odpoczynku

Nawet w niewielkim gabinecie powinno się znaleźć miejsce, w którym będzie można zrelaksować się i odpocząć. Nie mówiąc już o biblioteczce, w której konieczne jest miejsce do poczytania. Mogą to być jeden lub dwa fotele, na których położymy ozdobne poduszki lub mała kanapa, na której będzie można usiąść lub uciąć sobie drzemkę.

Nie zapomnij o aranżacji

Miejsce do pracy lub relaksu powinno być urządzone w taki sposób, abyśmy się w nim dobrze czuli. Postawmy raczej na spokojne, stonowane kolory, które będą uspokajały i pozwolą odpocząć. Nie wybierajmy zbyt wielu dodatków – lepiej wybrać mniej i zostawić więcej wolnej przestrzeni. Nie zapominajmy o roślinach zielonych – te w doniczkach ustawmy na ziemi lub parapecie okiennym.

Przy współpracy: http://www.nasokratesa.homeinvest.pl/

Podziel się!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *