Hale magazynowe skrojone na miarę

Budowa każdej hali magazynowej ma na celu przede wszystkim osiągnięcie jednego efektu – stworzenie ogromnej, funkcjonalnej przestrzeni użytkowej, maksymalnie wykorzystującą każdy skrawek powierzchni.

Hala magazynowe to z założenia konstrukcje stalowe, które powinny tworzyć jeden, zadaszony obszar. Źle dobrany projekt może być w tym wypadku przyczyną wielu problemów. Budowa hal z konstrukcją opartą na podporach jest fatalnym pomysłem. Zarówno samo ustawienie regałów magazynowych, jak również poruszanie się po takim budynku jest bardzo utrudnione. Operatorzy przenośników oraz wózków widłowych  mogą mieć problemy z bezpiecznym przenoszeniem ładunków.

Na szczęście tego typu konstrukcje należą już do rzadkości. Dzisiejsze hale magazynowe powstają w technologii konstrukcji lekkich. Materiałami używanymi do produkcji tego typu budynków są różnego rodzaju profile aluminiowe oraz blachy trapezowe. Dzięki temu nie ma potrzeby stosowania dodatkowych podpór podtrzymujących sklepienia tych konstrukcji. Olbrzymia, niczym nie rozdzielona przestrzeń doskonale nadaje się do stworzenia magazynu. Usytuowanie w nim elementów takich jak regały czy palety nie stanowi większego problemu. Pojemność magazynu, którego konstrukcja nie zawiera dodatkowych podpór, jest nawet kilkukrotnie większa od standardowych konstrukcji tego typu. Oszczędność przestrzeni przekłada się na możliwość przechowywania większej ilość produktów, co przynosi firmie kolejne korzyści finansowe.

Co w sytuacji, gdy rozmiary hali wymagają zastosowania podpór? W tym przypadku należy usytuować je w miejscach, w których nie będą one powodować większych utrudnień, podtrzymując jednocześnie całą konstrukcję. Dobre rozmieszczenie tego typu elementów nie powinno przeszkadzać w użytkowaniu hali.

Na ryku konstrukcji stalowych istniej wiele firm oferujących gotowe rozwiązania tego typu. Zarówno hale magazynowe jak również inne budynki przemysłowe można zamówić z katalogu produktów. Pomimo tego warto zainwestować w budowę hali na zamówienie. Przedsiębiorca ma wtedy pewność, że konstrukcja jego magazynu będzie dostosowana do profilu działalności jego firmy.

Podziel się!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *