Eko łazienka

Bycie ekologicznym jest dzisiaj nie tylko bardzo modne, ale i ekonomiczne. Mniejsze rachunki to oszczędność dla naszej kieszeni, a mniej zużytej wody i energii pozwala chronić środowisko naturalne. Nabiera to jeszcze większego znaczenia, kiedy uświadomimy sobie, że przeciętny człowiek zużywa od 100 do 150 litrów wody dziennie. Co zrobić, żeby nasza łazienka była eko?

Zakręcajmy kurki! Golenie oraz mycie zębów to dwie codzienne czynności przy których najczęściej zapominamy zakręcić wodę, nieraz w taki właśnie sposób marnujemy niepotrzebnie aż 15 litrów. Wystarczyło by płukać zęby z użyciem kubka, a przy goleniu po prostu zamknąć odpływ.> Odpowiednie urządzenia sanitarne to kolejny sposób na to , aby łazienka była jeszcze bardziej ekologiczna.

Spłuczka przy sedesie powinna być dwukomorowa, słuchawka prysznicowa dwustrumieniowa z ekoprzyciskiem, a bateria przy umywalce – sprawna! Powinniśmy też zwracać uwagę na urządzenia elektryczne np. pralkę. Przy zakupie najlepiej postawić ma klasę energooszczędna (A+++).Styl eko jest trendy, wspólnie powinniśmy dbać o nasze środowisko!

Podziel się!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *