nowoczesne płytki łazienkowe

Dekory wnętrzarskie 2020. Sprawdź, które kolekcje płytek Domino będą najmodniejsze

Antyk, Afryka i ekologia. To trzy mocno przebijające się trendy wnętrzarskie na rok 2020. Czym się charakteryzują? Jak wprowadzić je do wnętrza, używając płytek ceramicznych?

Podążanie za trendami

Wśród propozycji stylistycznych Domino znajdziemy wiele ciekawych rozwiązań, które pomogą nam uchwycić najnowsze propozycje projektantów wnętrz. Obowiązujące w tym roku dekory mogą być wprowadzone do pomieszczeń również jako płytki ceramiczne. Zobaczmy, które z kolekcji sprawdzą się tu najlepiej.

ceramika do łazienek

Antyczne inspiracje

W tegorocznych trendach wnętrzarskich bardzo mocno przebijają się inspiracje starożytnymi Grecją i Rzymem. Neoantyczne motywy można było zaobserwować na paryskich targach Maison & Object. Jako ozdobne elementy mebli pojawiają się kolumny (na przykład w formie nóg stołów), dodatki stanowią imitowane na antyczne wazony czy fragmenty rzeźb i popiersi. Dominującym dekorem jest tutaj przede wszystkich chłodny i elegancki marmur.

W te trendy świetnie wpisuje się kilka kolekcji naściennych i podłogowych płytek Domino. W przypadku przestrzeni kuchennej warto zwrócić uwagę na płytki Silano i Ramos Grey. Natomiast w salonie ten styl dobrze odwzorują kolekcje jasnych dekorów Piri lub Pillaton oraz Terini w ciemniejszej wersji.

Afrykańskie stylizacje

W tym roku projektanci sięgnęli również po afrykańskie motywy i kolory. Przestrzenie wypełnili barwami przypominającymi różne odcienie pustynnego piasku, ziemi spalonej słońcem. Dominują tu żółcie, czerwienie i beże w różnych wariantach. Bardzo ważnym, przebijającym się dekorem są powtarzalne geometryczne wzory – szczególnie trójkąty i kwadraty.

Spośród najnowszych kolekcji płytek domino, styl afrykański doskonale oddają piękne płytki podłogowe Astillo. Użyć ich można w aranżacji salonu. Na pierwszy plan wybijają się tu elementy, tworzące regularne, geometryczne wzory w naturalnym odcieniu.

Eko i bio

W 2020 roku coraz mocniej będziemy akcentować nasze zamiłowanie do przyrody, bardziej naturalnych materiałów i proekologicznych rozwiązań. Trend ekologiczny w projektowaniu i użyciu materiałów umacnia się już od kilku lat. Charakteryzuje się prostotą form, korzystaniem z recyclingowych rozwiązań, naturalnych surowców, przedmiotów hand-made. Dołączają do niego w tym roku aranżacje w stylu biophilic. W tego typu przestrzeniach dominują naturalne dekory i materiały. Bardzo ważne jest wypełnianie ich roślinnością. W wersji maksymalistycznej są to wertykalne ogrody.

Oba style doskonale podkreślą dekory nawiązujące do drewna. Na podłodze i ścianach można zastosować chociażby płytki z kolekcji Hass. W przestrzeni salonu lub sypialni doskonale będą wyglądać dekory w wariancie Ash lub Aspen.

Podziel się!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *